Vaginální napářka lůna

Ženská bylinná napářka lůna je stará praxe, kterou vědomé ženy zařazovaly do svého života, aby si dopřály čas pro sebe, propojily se se svým lůnem, prohřály a probudily svou vnitřní ženu. Očistily se od všeho starého, udržovaly své tělo zdravé a v harmonii. Dnes se k napářce opět vracíme. Napářka může ženu provázet celým jejím životem. Je vhodné si ji dopřát i v tak krásném a pro ženu požehnaném životním období jako je mateřství a to u zdravých žen od 38. týdne těhotenství.

Ženské lůno je posvátný prostor. Je spojováno s naší kreativitou a tvořivostí. Je to nádherné místo, které vytvořila matka příroda. V lůně máme ukrytou naši ženskou energii. Ženské lůno je zdrojem lidského života, místo kde roste a vyvíjí se nový život.

Jako ženy sběračky máme k bylinám velmi blízko. Někde uvnitř každé ženy dřímá moudrá „bába bylinkářka“. Téměř každou ženu potěší hrst plná voňavých léčivých bylin. Rozzáří její oči a pohladí všechny smysly. Léčivé byliny jsou mírným, laskavým avšak s jistotou působícím pomocníkem k udržení anebo obnovení našeho zdraví bez nežádoucích vedlejších účinků a zátěže pro naše tělo, pokud s nimi umíme správně zacházet.

Při vaginální napářce vstupují byliny skrze naši jóni, která je vstupní branou k životu, až do našeho lůna, kde mohou naplno rozvinout své blahodárné účinky. Skrze jemné, teplé působení bylin si můžeme dopřát uvolnění naši pánve. Bylinné teplo nám připomíná naši vnitřní krásu, sílu a ženství.

Bylinná napářka před porodem a v šestinedělí nám může pomoci:

  • uvolnit porodní cesty
  • zpříjemnit začátek porodu
  • zmírnit pravděpodobnost porodního poranění
  • podpořit poporodní hojení
  • zkrátit dobu odcházení očistků
  • zmírnit nepříjemné pocity při zavinování dělohy
  • dodat důležité teplo do těla ženy
  • pomáhá uvolnit emoční bloky

Napářka lůna je pro ženu malým oslavným rituálem uvědomění si a uctění své ženskosti. Ráda Vás tímto krásným a voňavým rituálem provedu. Napářku si užijete ve svém domácím prostředí.

Téma krásně zpracovala Monika Valová na svých webových stránkách, kde se můžete dovědět více informací.

https://www.sebevedomarodina.cz/uvolneni-porodnich-cest-bylinna-naparka-pred-porodem-a-pri-nem/