Ohlasy

Rituály

Předporodní rituál v podaní Zuzky, bych přála prožít každé ženě před porodem. Dovolit si v tom posvátném období zvolnit a aspoň na chvíli směřovat veškerou pozornost sobě a děťátku. Díky rituálu jsem si uvědomila, že se blíží pro mě nové, přelomové období a že se ze mne stane matka. V kruhu žen jsem se cítila naprosto v bezpečí, podporovaná, milovaná a i díky tomu jsem se mohla lépe postavit všem svým strachům a obavám. Předporodní rituál byl opravdu nádherná oslava a zároveň přirozená příprava na porod podporující intuici a ženství. Nádherná hudba, která nás celé odpoledne provázela nejen ke zpěvu, ale i k tanci byla už jen třešnička na pomyslném dortu. Ze srdce děkuji nejen Zuzce, ale také všem ženám, které tento kruh vytvořily.

Petra

Předporodní rituál byl pro mě velmi zklidňujícím a vyživujícím zážitkem. Dokázala jsem si pojmenovat své obavy, a také ujasnit představy, jak by měl můj porod vypadat. Podařilo se mi naladit na miminko, zachytit energii jeho jména a pocítit, jak se mu v bříšku daří.Velmi se mi líbila plnost a různorodost aktivit, díky kterým jsem se mohla propojit se svou ženskou silou. Děkuji Zuzce za její intuitivní a nenásilné vedení a Blance za její božskou hudbu.

Martina

Ritual byl uchvatny a nezapomenutelny- setkani v kruhu bajecnych, stejne smyslejicich zen, vedeny neskutecne energickou (pro me) bohyni. Vyroba darku pro sebe i miminko, rozlouceni s tehotenstvim, volani detatka do naruce. Kouzelna a nezapomenutelna atmosfera doprovazena v rytmu bubnu, ktere mou dusi uchvatily. Jsem vdecna, ze jsem ritual stihla a prozila tesne pred narozenim syna, moc za nej dekuji a vsem zenam doporucuji 💖

Lenka

Zuzi, ještě jednou chci poděkovat že jsem se mohla zúčastnit tak kouzelného okamžiku jaký byl ten rituál. Bylo to přesně to co jsem potřebovala, taková třešnička na dortu tvého kurzu. Teď jsem úplně připravena na všechny možnosti a vůbec nic mě už nemůže rozhodit.

Bára

Ahoj Zuzko. Páteční  rituál byl moc krásný zážitek. Sice by bylo asi lepší jej prožít tak nějak víc těsněji před porodem, ale i tak mi hodně přišel vhod. Alespoň to pro mě byl príjemný závěr týdne, jelikož celý týden probíhal ve vzteku, nepochopení a podobných negativ vůči dětem, chvili i manželovi a celkově vůči světu. Takže v ten pátek to byl pro mě opravdu balzám na nervy a duši. Asi bych potřebovala v této době více takových setkaní😁. Moc ti děkuju za možnost výroby dárečku. Z náramku jsem asi nejvíc nadšená. Ten se mi hodně líbí😊. A moc děkuji Blance za úžasný doprovod hudbou. Její mantry jsou fakt kouzelný, a část s labyrintem a jejím doprovodem k sobě úplně patřily. Prostě to bylo opravdu nádherný, nenucený, přirozený, čistě ženský zážitek. Prostě balzám na duši 🙂 moc ti děkuju za tak příjemný večer a i to, že se na porod dá pohližet i jinak než je stále běžné.

Krásný den

Táňa

Předporodní kurz

U Zuzky jsem absolvovala předporodní kurz, který se nesl ve velmi příjemné atmosféře. S dalšíma ženama jsme se shodly, že nám taková setkávání budou chybět, a když Zuzka nabídla předporodní rituál, věděla jsem, že je to něco, co bych chtěla prožít. Vždyť kolikrát za život jsme těhotné…ať už jednou nebo pětkrát, pořád je to velmi výjimečné období a vnímala jsem, že tu pozornost chci miminku v bříšku a nám oběma spolu dopřát. Možná by bylo jiné, kdybychom se na rituálu setkaly všechny ženy z „našeho“ jednoho kurzu, jakési uzavření, na druhou stranu však, setkání s dalšíma ženama a jejich příběhy a neskutečně rychlé otevření se jedna druhé bylo ale také velmi obohacující. I když jsme se neznaly, cítila jsem jakési výjimečné přijetí všeho, co kdo řekne, udělá, prožívá. Žádné odsuzování, hry, masky. Jako bychom seděly v bublině bezpečí, kde se vzájemně dotýkáme srdcem i rukama a každý ten dotek hladí a je léčivý. Jedna pro druhou má pochopení, panuje atmosféra vzájemné opory, přitom jsme však každá za sebe, každá ponořena do svého nitra, se svým miminkem. Vnímám to jako dar Zuzky, která umí vytvořit krásnou a bezpečnou atmosféru, z bytostí, které se nikdy neviděly, přesto si neublíží, naopak se snaží vzájemně podpořit…nejspíš tím, že co sama dává, to se v její přítomnosti i vrací 😉 Tuto atmosféru překrásně doplňují písně Blanky, její kytara a zpěv hladí a léčí a zní mi v uších ještě několik měsíců poté. I ona sama přispívá svou něžnou ženskostí. Rituály prožívám s láskou a pokorou, jsou plné vůní, barev, hudby, doteku, zapojujeme své ženské schopnosti, oživujeme v sobě tvořivost. Dáváme samy sobě prostor zcela a úplně být tady sama pro sebe a pro své miminko. Úplně se vyloupnout z denní reality a být jen tady a teď. Za mě velká síla ženství, sdílení a uvolnění vlastních strachů, uvědomění si, co si vlastně přeju, z čeho můžu mít obavy, odevzdání strachů a naladění se na to hezké, podpora celého ženského kruhu. Přála bych každé nastávající mamince, aby se dostala k možnosti takovýto rituál prožit. Je to prožitek, který takto v jiném životním období už neprožijeme. Čas, který věnuji sama sobě a tomuto svému konkrétnímu miminku, mi už nikdo nevezme. Děkuji za tuto možnost. Díky, Zuzi.

Jana

Zuzi, pro mě byl kurz krásný pečující zážitek v těhotenství,
Velmi jsem si užívala cvičení, které na mě působilo náramně vitálně, líbilo se mi, jakými cviky a možnostmi těla si nás provázela, 
a jak to působilo na tělo dobře. Druhá část – první dva pondělky bylo na mě  informací hodně mooc, jedna za druhou v rychlém sledu.
další pondělky už se mi to vstřebávalo snadno.

Díky kurzu jsem se vybavila krásnými zdravými výživami do tehotenstvi- např. jíl, bylinky, … – za to jsem moooc ráda.

A taky jsem se naučila mlsat sušené plody více než sladkosti, i když ne na stoprocent.
Taky jsem si díky informace z kurzu v těhu dělala rituálky – teplá sprcha, tanec, masáž hráze, anibal…a tento rituál mi dělal moc dobře.

Moc se mi líbila ta energie Zuzko, se kterou jsi nás provázela, radostně a s důvěrou. Cítila jsem se s Tebou po celou dobu moc krásně, plně, naplněně, čarovně. Ty umíš svým přístupem a zkušenostmi naladit ženu do klidu a radostné důvěry.

A ten párový předporodní kurz byl silný a hluboký. To u nás nastartovalo velké změny ve vztahu s Robem, až na něm jsem si uvědomila že chci svého muže u porodu, což jsem moc ráda že tam byl.

Tvůj kurz je darem, děkuji kouzelnice Zuzanko.
Bára

Zuzi, také já se přidávám k obrovskému díky za páteční rituál a i za celý kurz. Jak jsem už říkala, jsem z kurzu nadšená, a to především proto, jak ho vedeš. Propojení praktických informací s emočními prožitky, cvičení, zpívání, pohádky a dárečky. Bylo to pro mne moc krásné a nezapomenutelné. Díky předporodnímu rituálu, jsem se zase více přiblížila svému miminku a stále se snažím si celou tu páteční ženskou energii v sobě udržovat. Jediné co mne mrzí je, že celý kurz už skončil 🙂 a taky to, že se bohužel nesejdeme v mém termínu porodu. Ale všechno se děje jak má. Takže ti přeji stále větší příliv stejně smýšlejících žen, ať tě tvá práce i nadále naplňuje a záříš nadšením jako nyní 🙂

Míša

Ahoj Zuzi, já si kurz moc pochvalovala a hodně mi dal. Jednak super pozitivní kolektiv, parádní uvolnění během cvičení, informace na přednáškách, které jsem nevěděla. Posun o kousek dál a dostání emocí ven, které jsem v sobě měla hodně dlouho. Moc ti za to děkuji a docela mi to chybí 🙂 aspoň to protažení, doma si jaksi nenajdu chvilku 😀

Lenka